حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نگاهی به سبک عکاسی “Hamilton Blur”

Hamilton Blur

گراژ: نگاهی به سبک عکاسی “Hamilton Blur”، دیوید همیلتون، عکاس و کارگردان انگلستانی، ۱۵ آوریل سال ۱۹۳۳ در لندن متولد و بزرگ شد. جنگ جهانی دوم باعث شد او مدرسه را ترک کند اما بعد از جنگ مجددا به لندن بازگشته و تحصیلاتش را به پایان رساند.

وی برای عکاسی از زنان جوان و دختران زیر سن قانونی- در سبک عکاسی خود که “Hamilton Blur” نامگذاری شده است از وازلین بر روی لنز دوربین استفاده می کرد. استفاده از وازلین روی لنز باعث می‌شود عکس‌ها کمی از شارپنس اولیه دور شوند. همینطور حالتی محو و رویایی در عکس‌ها به وجود می‌آورد و در برخی نقاط عکس حتی وضوح تصویر بسیار کم است. گویی تصویری از پشت پرده ثبت شده است.

آثار این مرد همواره در مرز عکاسی‌های مربوط به مد قرار داشت. این عکاس که بیشتر عمرش را در پاریس زندگی کرده و آثارش در مجله‌های مد منتشر ‌شده بود. همیلتون در ۸۳ سالگی که بخاطر عکاسی از مدل‌های نوجوان معروف شد و نیز به تعدی به شماری از آنها متهم بود به زندگی‌ خود خاتمه داد.

این عکاس در زمان مرگش به همراه Jelica Bujic اولین و آخرین دستیار عکاسی خود، مشغول کار بر روی کتاب Monograph of Montenegro بودند که سال ۲۰۱۷ آماده شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X