مرزهای تخیل با مسجمه‌های استیل و سرامیک

مرزهای تخیل

گراژ: مرزهای تخیل با مسجمه‌های استیل و سرامیک، جانسون تانگ مجسمه ساز هنگ کنگی است که در زمینه سرامیک، مجسمه‌های استیل ضد زنگ و پروژه هنری عمومی تخصص دارد و مرزهای تخیل بیننده را تحت فشار قرار می‌دهد.

این هنرمند بیشتر از تکنیک‌های مجسمه سازی واقع گرایانه به همراه تخیل سورئالیستی در آثارش استفاده می‌کند.

آثار تانگ دو عنصر را شامل می شود: “انسان” و “اشیاء” که به مضامین خلاق تبدیل شده است.

از سال ۱۹۹۳ آثار تانگ در هنگ کنگ، تایوان، کره، اسپانیا و سوئیس به نمایش گذاشته شده و توسط موزه‌ها و مجموعه داران محلی و برون مرزی جمع آوری شده است.

در سال ۲۰۰۲ تانگ شروع به نمایش دادن اسپلش‌های همه کاره در سرامیک کرد. او مجموعه Yuanyang را ایجاد کرد که سپس توسط موزه هنر هنگ کنگ و موزه سرامیک Yingge تایوان جمع آوری شد.

‏مجموعه‌ای از مجسمه‌ها تحت عنوان “Open Mind” است که با چهره‌های انسان که حرکت جسمی و احساسات انسانی را ضبط می‌کند و ما را به چالش می‌کشد تا جهان را به روشی متفاوت ببینیم.

آخرین مجموعه این هنرمند هنگ کنگی ، Lucid Dream II، دارای گردهمایی‌های سورئال است که بهم پیوسته، پیچیده، درحال ذوب و کش آمدن است.

وی در این مجموعه از گل رس ساده و بدون لعاب استفاده می‌کند و از جزئیات معمولی مانند رنگ ، مو و پوشاک جلوگیری می‌کند تا توجه بیننده را بر روی عبارات قابل قبول جهانی از هر یک از موضوعات تصویری خود معطوف کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *