ایده طراحی پوستر جشنواره

ایده طراحی پوستر جشنواره

گراژ– ایده طراحی پوستر جشنواره – در دنیای هنر خلاقیت همیشه حرف اول می‌زند، به طوری که یک هنرمند با خلق اثر خود توسط خلاقیت ذهنی‌اش به شهرت می‌رسد. یک هنرمند می‌تواند با اجرای تراوشات ذهنی‌اش یک اثر زیبا خلق کند. اما همیشه خلاقیت کارساز نیست و انسان می‌بایست با دیدن و یادگرفتن و عبرت از تجربیات دیگران یک خلاقیت جدید را رقم بزند که به آن ایده می‌گویند.
ایده گرفتن همیشه با دیدن همراه است و هر چه این نگاه کردن‌ها و دیدن‌ها تعدادش بیشتر باشد امکان خلق یک ایده‌ی زیبا و جدید بیشتر است.
حال در تصاویر پوستر زیر شما سه ایده از طراحان مختلف را مشاهده می‌کنید که برخی از نکات مهم آن را در این پست می‌خوانید؛ ابتدا باید به اندازه پوسترها توجه کرد که همگی در یک ساختار مشخص و استاندارد طراحی شده است و دارای رنگ بندی مناسب و از یک طیف رنگی طراحی و تولید شده است.
در ادامه می‌توان به سراغ محتوای پوسترها رفت و به ترتیب به تیتر اثر، استفاده فونت‌های مناسب، اطلاعات کافی از برنامه مشخص و زیبایی اثر نیز اشاره کرد.

در پوستر شماره (1)، با توجه به بین المللی بودن برنامه از دو زبان فارسی و انگلیسی استفاده شده است که در تاثیرگذاری و کاربرد پوستر بسیار مهم است و از سایزهای مختلف فونت جهت زیباسازی پوستر نیز استفاده شده، تناسب رنگ دارد و اطلاعات کافی در آن درج شده است.

در پوستر شماره (2)، از سادگی منحصر به فردی استفاده شده است که تصویر به کاربرده شده در این پوستر با محتوای آن بسیار همخوانی دارد، در این اثر نیز از دو زبان مختلف و سایزهای مختلف فونت و ترکیب دو رنگ متاسب با تصویر استفاده شده زیبایی معماری گونه را به این پوستر داده است.

در پوستر شماره (3)، با توجه به موضوع پوستر از المان‌های ساده و کاربردی استفاده شده است و اطلاعات کافی از برنامه مربوطه در پوستر آمده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.